
Osvaldas
Rukšėnas
Dėsto apie neurobiologiją
Vilniaus universiteto fiziologijos ir neurobiologijos profesorius. Moksliniai interesai – informacijos perdavimas ir apdorojimas įvairiuose smegenų lygiuose, lytinių hormonų poveikis pažinimo ir visceralinėms funkcijoms, senėjimo bei priklausomybių mechanizmai.
Apie lektorių
Osvaldas Rukšėnas yra Vilniaus universiteto fiziologijos ir neurobiologijos profesorius. Jis yra baigęs Vilniaus universitetą, 1990 m. apgynė daktaro disertaciją Kauno medicinos akademijoje, 2005 m. praėjo habilitacijos procedūrą Vilniaus universitete ir buvo jame įdarbintas profesoriumi. Moksliniai interesai – informacijos perdavimas ir apdorojimas įvairiuose smegenų lygiuose, lytinių hormonų poveikis pažinimo ir visceralinėms funkcijoms, senėjimo bei priklausomybių mechanizmai. Viso paskelbė per 130 recenzuojamų straipsnių, vadovavo 15 doktorantų, 2011 m. buvo apdovanotas Lietuvos mokslo premija. Rukšėnas 1996 m. vadovavo Neurobiologijos magistrantūros studijų programos kūrimui Vilniaus universitete ir nuo tada vadovauja šios studijų programos komitetui. 2004-2024 m. vadovavo Lietuvos neuromokslų asociacijai.
Lektoriaus temos

1. Kaip stresas veikia mūsų smegenis?
Stresas – natūrali organizmo reakcija į iššūkius, tačiau ilgalaikis stresas gali neigiamai paveikti smegenų veiklą. Kaip jis keičia mūsų atmintį, dėmesį ir emocijas? Sužinokite, kaip stresas veikia smegenų struktūrą, hormonų balansą ir kokių priemonių imtis, kad apsaugotume savo protinę sveikatą.

2. Smegenų lytiniai skirtumai
Ar tikrai vyrai ir moterys mąsto skirtingai? Moksliniai tyrimai rodo, kad smegenų struktūros ir veikimo būdai skiriasi pagal lytį, tačiau kaip tai veikia mūsų bendravimą, sprendimų priėmimą ir emocinį intelektą? Šis Masterclass padės geriau suprasti vieniems kitus ir efektyviau bendrauti kasdien.

3. Senėjimas: kas vyksta smegenyse senstant?
Kodėl su amžiumi silpnėja atmintis ir reakcija? Kaip galime išlaikyti savo protą aštrų ilgus metus? Senėjimo procesai keičia smegenų struktūrą ir veiklą, tačiau yra būdų juos sulėtinti! Sužinokite apie rizikas ir prevencijos priemones, kad jūs jaustumetės jauni kuo ilgiau.
Balsavimas
Išsirinkite vieną iš temų, kurią norėtumėte matyti mūsų Videotekoje.